Mac Bilgisayarlar için ExpressVPN Kurulumu

Programı satın aldıktan sonra bir hoş geldiniz e-postası alacaksınız. E-postada gönderilen linki tıklayın.

image of Mac Bilgisayarlar

E-posta ile gelen linki tıkladığınızda siteye giriş yaparsınız ve aktif kayıt sayfasından ExpressVPN’i kur (Set Up ExpressVPN) butonuna tıklamanız gerekir.

butonuna tıklamanız gerekir

Mac bölümünü tıklayın. Yükle (Download) butonuna tıklayarak ExpressVPN uygulamasını yükleyemeye başlayabilirsiniz.

Mac VPN

Mac bilgisayarlara ExpressVPN yüklemek için aktivasyon kodu gerekmektedir. Öncelikle aşağıda olduğu gibi bu kodu kopyalamanız gerekir. Bu kodu kopyalamak için aktivasyon kodunun bulunduğu kutucuğun sağ üst köşesindeki “copy” ikonuna tıklamanız yeterlidir. Daha sonra size bu kod sorulacaktır.

vpn setup


Uygulamanın Yüklenmesi

Bilgisayarınızdaki yükleme programının yerini bulun ve açın. İlk açılan pencerede yazılımın yüklenmesi için paket programın çalışacağı söylenmektedir. Burada devam (continue) tuşuna basın.

Uygulamanın Yüklenmesi

ExpressVPN’i kurmak için program tarafından yönlendirileceksiniz, devam (continue) butonuna basabilirsiniz.

 ExpressVPN’i kurmak için program

ExpressVPN yükleme programı size ExpressVPN’i diskinizin hangi bölümüne yüklemek istediğinizi soracaktır. Disk alanını seçtikten sonra devam (continue) butonuna basabilirsiniz.

expressvpn

Program, kurulumu başlatmak için sizden Mac kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyecektir. Bunları girdikten sonra yazılımı kur (Install Software) butonuna tıklayabilirsiniz.

installationpass

Sadece ExpressVPN’i  Mac bilgisayarına daha önce yükleyenler aşağıdaki ekranı göreceklerdir. Aşağıdaki ekranı görmüyorsanız devam edin. Eğer ExpressVPN’i aynı aktivasyon kodu ile yükleyeceksiniz aşağıdaki birinci seçeneği seçin. Eğer yeni bir aktivasyon kodu aldıysanız ikinci seçeneği seçin. Daha sonra ise devam (continue) butonuna tıklayın.

vpnsettings complete

Bir sonraki adımda ise VPN bağlantınızın daha hızlı ve güvenilir olması amacıyla kimliğiniz gizli kalacak şekilde bilgisayarınız test edilir. Sizin kişisel bilgileriniz asla toplanmaz. ExpressVPNsunucuları kimliğinizin gizli kalmasına yönelik yazılımlar sayesinde bilgisayarınıza ulaştığında kimlik bilgilerinizi göremez. Aşağıdaki ekrandaki kutucukta bulunan seçeneği işaretlediğinizde hız testi ve diğer testler yapılır. Daha sonra devam butonuna tıklayın.

vpnsetup

 Daha sonraki ekranda ise başarılı bir şekilde kurulumun tamamlandığı (“The installation was successful”) mesajını göreceksiniz. Kurulumu tamamlamak için kapat (close) butonuna tıklayın lütfen.

VPN kurulumu tamamlandıktan sonra ExpressVPN otomatik olarak açılır. ExpressVPN kurulum ekranından kopyaladığınız aktivasyon kodunu aşağıdaki gösterilen bölüme yapıştırın. Ctrl+V tuşuna basarak ya da mouse’un sağ tarafına tıklayarak buradan yapıştır seçeneğini kullanarak yapıştırabilirsiniz.

expressvpnlogin

Aktivasyon kodunu girdiğinizde daha sonraki ekranda başarılı bir şekilde programın kurulduğunu belirten bir mesaj alırsınız. Aşağıdaki ekranda uygulamayı kullanmaya başla (Start using theapp.) butonuna tıkladığınızda artık ExpressVPN’i kullanabilirsiniz.

Tebrikler şu anda ExpressVPN programını başarıyla yüklediniz. Şimdi VPN sunucusuna bağlanmak için aşağıdaki ekrandaki “ON” butonuna tıklayabilirsiniz. Program sizin için en uygun VPN sunucusunun yerini (smart location) size tavsiye eder.

turnonvpn

Uygulama ekranında VPN’in açık (ON) olduğunu gördüğünüzde internette özgürlük içinde ve güvenle gezinmeye başlayabilirsiniz.  VPN çalışırken eğer bağlantıyı kesmek isterseniz “ON” butonuna tekrar basmanız yeterlidir.

vpnon

Farklı bir VPN erişim noktası seçmek isterseniz “Choose Location” butonuna basarak birçok VPN erişim noktasından birisini seçebilirsiniz.

vpn on

Sunucu yerini belirlemek için listedeki yerlerden birisine tıklamanız ve “ON” yani aç butonuna tıklamanız gerekmektedir. Listedeki yerler tavsiye edilenler, hepsi ve favoriler olarak üç kategori içinde gösterilmektedir.

chooselocation

Seçtiğiniz sunucu hizmeti noktasını isterseniz kapatıp ExpressVPN’in sizi için en uygun noktayı bulmasını “Smart Location” butonuna tıklayarak bulabilirsiniz.

vpnonagain

Uygulama ekranında VPN’in açık (ON) olduğunu gördüğünüzde internette özgürlük içinde ve güvenle gezinmeye başlayabilirsiniz.

Uygulama ekranında VPN’in açık (ON)

Daha fazla bilgi almak için lütfen VPN bilgi bölümümüze bakın.